Montaż płyt z betonu architektonicznego Concrete Art

Płyty z betonu architektonicznego Concrete Art można w bezpieczny sposób zamontować na wiele sposobów. Najważniejsze jest trwałość i bezpieczeństwo mocowania płyt na ścianie, przygotowaliśmy więc poradnik, jak dobrać najlepszy sposób montażu płyt na naszą ścianę. Jeśli jednak masz pytania  i kwestie do uzgodnienia, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami pod numerem 792345412 . 

 • Mocowanie widoczne:
  za pomocą kołków rozporowych w narożnikach płyt. Dla tego rozwiązania mamy w ofercie specjalne płyty z otworami montażowymi oraz pasujące betonowe zaślepki lub zaślepki ze stali nierdzewnej 
 • Efekt : miejsce mocowania wygląda jak odcisk  szalunkowy na betonie.  Co ważne, możemy takie otwory z zagłębieniem  na zaślepkę wykonać w dowolnym formacie płyty , w dowolnym miejscu, aby dostosować się do ściany i łączeń między płytami 
 • dylatacje : Tak – należy zachować odstępy 2-3mm między płytami, najlepiej malując wcześniej kratę na ścianie, najlepiej w szarych odcieniach. 
Zaślepki z betonu mają również porowatą fakturę i są wykonane w tym samym odcieniu , pasują więc idealnie do płyt. 

 • mocowanie niewidoczne – na kleje hybrydowe jednoskładnikowe .  Montaż na klej powinien być przeprowadzony na stabilnym podłożu, najlepiej  tynku cementowo-wapiennym lub ścianie wyrównanej klejem z siatką . Jeśli są wątpliwości co do jakości tynku lub ogólnie stabilności podłoża, ściany należy  wzmocnić  płytami OSB lub płytami  G-K . Następnie płyty montuje się na klej hybrydowy jednoskładnikowy np Mamut Hight Tack, Tytan 60s (jeśli myślisz o użyciu innego kleju skonsultuj się z nami) 
  Na wysokości powyżej 2,5 metra wskazane jest  zastosowanie haków ( blaszek ) mocujących  Rai Fix.  Haki stanowią  dodatkowe, mechaniczne zabezpieczenie. 
 • Klej jednoskładnikowy nakładamy trójkątną końcówką na płytę pionowymi  pasami co około 15cm  i dociskamy do podłoża. 
 • Elementy mocujące Rai Fix umieszcza się w specjalnych nacięciach z tyłu płyty,  a następnie blaszkę kołkuje się do ściany , płyta zamontowana powyżej zasłania blachę więc takie mocowanie jest całkowicie nie widoczne.  
 • Do montażu płyt wskazane jest wykorzystanie systemu poziomowania płytek
 
 

 

 • Montaż płyt z betonu architektonicznego  na elewacji ocieplanej styropianem:
   
 • Klej  Colafix 8×8
 • Grunt Ardex P4 ( na płytę i na podłożę)

  Płyty z betonu GRC z powodzeniem możemy montować na odpowiednio przygotowanych ścianach elewacji. Dobrze zakołkowana przez siatkę z klejem ściana ocieplona styropianem to podstawa. Musimy mieć pewność, że elewacja utrzyma obciążenie 20 kg/m2 , więc musi być to kołkowanie min 8 szt/m2.  Powyżej 2,5 metra rekomendujemy użycie haków Rai Fix – niewidocznych na zewnątrz blaszek, którymi kołkujemy płyty do podłoża. 

 • stronę tylną płyty  oraz podłoże ( ścianę)  pokrywamy gruntem, a następnie po wyschnięciu nakładamy pacą zębatą klej  grzebieniem ( min 10×10) , oraz warstwę kontaktową na ścianę. Klej musi pokywać całą powierzchnię płyty , tak aby nie powstały żadne pustki pod spodem.  Płytę łączymy z podłożem mocno dociskając. Zabezpieczamy na czas wiązania. 

 • Po dokładne wytyczne na elewację ocieplaną styropianem zapraszamy  do zakładki kontakt  lub pod numerem  +48792345412 doradzimy najlepsze rozwiązanie!

  Pamiętaj aby przed położeniem płyt na elewację,  zaimpregnować je odpowiednim preparatem lub zamówić  u nas płyty impregnowane fabrycznie 

Płyty Concrete Art  można dowolnie docinać, wykonywać otwory pod gniazda, operować otwornicą, nawiercać itp . Nasze płyty dzięki rewelacyjnemu zbrojeniu rozproszonemu w postaci włókien szklanych  są bardzo mocne  i trwałe, krawędzie nie strzępią się, ani kruszą przy obróbce . Płyty z powodzeniem można przycinać szlifierką kątową/ piłą z tarczą diamentową. Otwory montażowe w płytach należy wykonywać wiertarką bez udaru.

W ofercie posiadamy również ozdobne  zaślepki ze stali nierdzewnej o średnicy 20mm  30mm oraz 40mm  do naklejenia na płytę lub można zamówić płyty z wykonanymi otworami montażowymi, a także zaślepki z betonu 

Szczegółowe Wytyczne dotyczące przygotowania podłoża, polecane produkty oraz wskazówki dotyczące montażu płyt na ścianę znajdą Państwo w instrukcji do  pobrania poniżej. 

 • Montaż płyt z betonu architektonicznego  na podkonstrukcji za pomocą klejów hybrydowych dostosowanych do użytku na zewnątrz. ( Sika, Soudal SPS Panel System)
  Kształtowniki do których  chcemy mocować płyty, powinny mieć min 6 cm szerokości  i być rozmieszone w odległości co min  60 cm, jeśli chcemy montować formaty np 120x60cm. Skontaktuj się po więcej szczegółów

INSTRUKCJE I DOKUMENTY DO POBRANIA

Potrzebujesz porady dotyczącej montażu?Skontaktuj się z działem technicznym pod numerem 883 901 570