Montaż płyt z betonu architektonicznego Concrete Art

Oferujemy montaż płyt z betonu architektonicznego w województwie  opolskim, dolnośląskim i śląskim,  po konsultacji z wykonawcami również w pozostałych województwach. 
Płyty z betonu architektonicznego we wnętrzach możesz zamontować na różne sposoby:

 • Mocowanie widoczne:
  za pomocą kołków rozporowych w narożnikach płyt. Dla tego rozwiązania mamy w ofercie specjalne betonowe zaślepki. Efekt : miejsce mocowania wygląda jak odcisk  szalunkowy na betonie.  Co ważne, możemy takie otwory z zagłębieniem  na zaślepkę wykonać w dowolnym formacie płyty , w dowolnym miejscu.
 • mocowanie niewidoczne – na kleje.  Montaż na klej powinien być przeprowadzony na stabilnym podłożu, najlepiej  tynku cementowo-wapiennym lub ścianie wyrównanej mocnym klejem cementowym. Jeśli są wątpliwości co do jakości tynku lub ogólnie stabilności podłoża, ściany należy  wzmocnić  płytami OSB lub płytami  G-K . Następnie płyty montuje się na klej hybrydowy jednoskładnikowy np Mamut Hight Tack, Tytan 60s (jeśli chce zamntować na innym kleju skonsultuj się z nami) lub na klej dwuskładnikowy wysokoelastyczny Elastorapid firmy Mapei. 
  Na wysokości powyżej 2,5 metra wskazane jest  zastosowanie haków ( blaszek ) mocujących  Rai Fix.  Haki stanowią  dodatkowe, mechaniczne zabezpieczenie.  

 • Elementy mocujące umieszcza się w specjalnych nacięciach z tyłu płyty,  a następnie blaszkę kołkuje się do ściany , płyta zamontowana powyżej zasłania blachę więc takie mocowanie jest całkowicie nie widoczne. 
 • Do montażu płyt wskazane jest wykorzystanie systemu poziomowania płytek 

  Montaż płyt z betonu architektonicznego  na elewacji ocieplanej styropianem: 
 • Klej  Ardex x 77  lub Ardex X77s (szybki)
 • Grunt P4 ( na płytę i na podłożę) 

  Płyty z betonu GRC z powodzeniem możemy montować na odpowiednio przygotowanych ścianach elewacji. Dobrze zakołkowana przez siatkę z klejem ściana ocieplona styropianem to podstawa. Musimy mieć pewność, że elewacja utrzyma obciążenie. Powyżej 2,5 metra rekomendujemy użycie haków Rai Fix – niewidocznych na zewnątrz blaszek, którymi kołkujemy płyty do podłoża. 
 • Po dokładne wytyczne na elewację ocieplaną styropianem zapraszamy  do zakładki kontakt  lub pod numerem  +48792345412 doradzimy najlepsze rozwiązanie!

Płyty Concrete Art  można dowolnie docinać, wykonywać otwory pod gniazda, operować otwornicą, nawiercać itp . Nasze płyty są mocne  i trwałe, krawędzie nie strzępią się, ani kruszą przy obróbce . Płyty z powodzeniem można przycinać szlifierką kątową/ piłą z tarczą diamentową. Otwory montażowe w płytach należy wykonywać wiertarką bez udaru.

W ofercie posiadamy również ozdobne  zaślepki ze stali nierdzewnej o średnicy 20mm  30mm oraz 40mm  do naklejenia na płytę lub można zamówić płyty z wykonanymi otworami montażowymi 

Szczegółowe Wytyczne dotyczące przygotowania podłoża, polecane produkty oraz wskazówki dotyczące montażu płyt na ścianę znajdą Państwo w instrukcji do  pobrania poniżej. 

INSTRUKCJE I DOKUMENTY DO POBRANIA

Potrzebujesz porady dotyczącej montażu?Skontaktuj się z działem technicznym pod numerem 883 901 570